آخرین تحولات در پرونده های محکومان به سنگسار از زبان سخنگوی قوه قضاییه
 تاریخ: 8  بهمن  1387

میدان زنان: سخنگوی قوه قضاییه ضمن تایید خبر عفو کبری ن، اعلام کرد پرونده های گیلان محمدی و غلامعلی اسکندری، محکومان به سنگسار به تهران ارسال شده است.

سخنگوي قوه‌ي قضاييه درباره‌ي خطر اجراي دو حكم رجم در اصفهان، گفت:  اين دو پرونده ظاهرا در بخش نظارتي قوه قضاييه است كه به محض آن كه كارش تمام شود اعلام خواهد شد.

وي در عين حال اضافه كرد: شايد بتوانند در اين پرونده‌ها تقاضاي عفو كنند و معمولا درخواست بررسي مجدد مطرح مي‌شود.

 عليرضا جمشيدي در نشست هفتگي خود با خبرنگاران درباره  بیانیه صادر شده از سوی مقامات امریکایی مبنی بر لغو سنگسار در ایران تصریح کرد: امریکایی ها که به تازگی یک اقدام ضد بشری به اسم زندان گوانتانامو را لغو کردند بهتر است به مشکلات حقوق بشری خود رسیدگی کنند زیرا جامعه بشری از اقدامات امریکا که ضد حقوق بشر است منزجر هستند .

وی ادامه داد: تمهیداتی که در لایحه جدید مجازات اسلامی دیده شده اگر به تصویب برسد بسیار ارزنده خواهد بود و بسیاری از این موارد در این لایحه مورد بازبینی قرار می گیرد.

خبرنگار قضايي و حقوقي ايرنا از جمشيدي سوال كرد: در لايحه جديد مجازات اسلامي حكم سنگسار حذف خواهد شد؟ سخنگوي قوه قضاييه پاسخ داد: تمهيدات جديدي در لايحه مجازات اسلامي انديشيده شده كه در صورت تصويب نهايي اعلام خواهيم كرد.

لازم به یادآوری است بر اساس فهرست کمپین قانون بی سنگسار، با عفو کبری نجار، هم اکنون حداقل 9 تن (7 زن و دو مرد) در زندانهای مختلف ایران در انتظار اجرای حکم رجم به سر می برند. اخیرا مقامات دادستانی اصفهان از ملاقات دو تن از محکومین به رجم با وکلای داوطلب که با کمپین همکاری می کنند ممانعت به عمل آوردند.

 
  Copyright ©2008, meydaan.com. All rights reserved.