عالیه اقدام دوست، فعال جنبش زنان، برای سه سال حبس به زندان اوین منتقل شد
 تاریخ: 13  بهمن  1387  

میدان زنان: عالیه اقدام دوست، فعال جنبش زنان که به دلیل شرکت در تجمع 22 خرداد 85 در میدان 7 تیر به سه سال حبس محکوم شده بود، پنجشنبه گذشته توسط ماموران اجرای احکام دادگاه انقلاب از شهرستان فومن به زندان اوین منتقل شد.

نسیم غنوی، وکیل وی با اعلام این خبر به میدان زنان تایید کرد که اقدام دوست در حال حاضر در بند نسوان زندان اوین به سر می برد.

عالیه اقدام دوست، اولین فعال جنبش زنان است که پس از قطعی شدن حکم خود، به زندان منتقل می شود. پیش از این، اجرای احکام دادسرای انقلاب تهران قصد داشت دلارام علی، دیگر فعال جنبش زنان را که او هم به دلیل شرکت در تجمع 22 خرداد 85 به حبس محکوم شده بود به زندان بفرستد که با مداخله فعالان این جنبش و دستور هاشمی شاهرودی، اجرای این حکم متوقف شد.

عصر امروز، سایت مدرسه فمینیستی خبری منتشر کرد که بر مبنای آن به گفته نسیم غنوی یکی از وکلای اقدام دوست، دیروز (۱۲ بهمن ۱۳۸۷) موکلش در تماسی که با وی گرفته بود، به او اطلاع داده بود که ماموران اجرای حکم به در منزل وی در شهرستان فومن رفته و وی را تحت الحفظ به شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب تهران برای اجرای مدت محکومیت منتقل کرده اند. نسیم غنوی با امروز ۱۳ بهمن با مراجعه به دادگاه انقلاب با موکل اش، عالیه اقدام دوست ملاقات کرد.

براساس این خبر اقدام دوست” از جمله زنانی بود که در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۵ در تجمع اعتراض آمیز زنان شرکت کرد و در میدان هفت تیر سوار بر ماشین نیروی انتظامی راهی بازداشتگاه اوین شد و در نهایت شعبه‌ ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، عالیه اقدام‌دوست را به سه سال و چهار ماه حبس و ۲۰ ضربه شلاق محکوم کرد. پس از آن دادگاه تجدید نظر نیز حکم ۳ سال حبس وی را تایید کرده بود."

 
  Copyright ©2008, meydaan.com. All rights reserved.